Sevgili nergisseverler..

14 yıldan beri olduğu gibi, kapak fotoğrafında gördüğünüz, şubat sonlarında açan yoğun kokulu ve katmerli DOUBLE DAFFODİL ERLİCHEER ve ülkemizde Karaburun nergisi adıyla nam salan ve ocak ayı başlarında açan erkenci , kokulu katmerli DOUBLE DAFFODİL ROMAN /CONSTANTİNOPLE nergislerinin yanısıra birbirinden değerli ve kokulu 7 tür nergisi daha sınırlı sayıda satışa koydum.
(9 nolu Cheerfulness nergislerin tamamı rezerve edildi)
          Erlicheer nergislerimin de şu an yarısı rezerve edilmiş durumda..geç kalmamanız açısından satın almak istediğiniz nergis türlerinden kaç adet almak istiyorsanız , kygnad@gmail.com mail adresime yazarak ya da 0542 597 8901 nolu telefonumu arayarak rezerve ettirebilirsiniz..
          Soğan ücretleri ve adres işi haziran ayı içinde halledilecek olup, soğanlarınız her yıl olduğu gibi temmuz ayının ilk haftası gibi ARAS kargo ile olabilecek en hesaplı ücretle adreslerinize gönderilecektir.

SATIŞA KOYDUĞUM NERGİS TÜRLERİ:

1 ) DOUBLE DAFFODİL ERLİCHEER.. yoğun kokulu katmerlidir..şubat sonu mart başı gibi açarlar..çiçek verimi yüksektir..bir sapta 13-14 tomurcuk olabilir..satılık 400 soğan kaldı Tanesi 8 liradır.2 ) DOUBLE DAFFODİL ROMANUS / CONSTANTİNOPLE..ülkemizde Karaburun nergisi olarak tanınır..aralık sonu ocak ayı başlarında açan yoğun kokulu katmerli, erkenci bir türdür..tanesi 5 liradır. satılabilir 300 soğan kaldı.


3- DOUBLE DAFFODİL CAMPERNELLE.. kokulu katmerli ve şubat sonlarında açan nadir bir minyatür türdür..soğanları minik olduğu için saksıda yetiştirmek için uygundur.. tanesi 8 liradır. Satılabilir 42 soğan kaldı.


4 ) GRAND PRİMO.. Erlicheer türü nergislerin atasıdır..harika kokuludur..bir sapta 13-14 tomurcuk olabilir..tanesi 8 liradır. Satılık soğan adedi: 45
5 ) AVALANCHE.. Çok iri soğanlı , bol tomurcuklu ve yoğun kokuludur..Mart ayı başlarında açarlar..Tanesi 8 liradır..Satılık soğan adedi: 38


6- EARLY PEARL.. Erkenci bir tür olup ocak - şubat gibi açar..bol tomurcuklu olup yoğun kokuludur.. tanesi 6 liradır.. SATILIK SOĞAN ADEDİ: 657- MİNOR MONARQUE .. yıldız şeklinde ilginç bir çiçek yapısı olan, çok güzel kokulu, erkenci bir nergis türüdür..ocak ayı gibi açarlar..tanesi 8 liradır.. SATILIK SOĞAN ADEDİ: 55

8 ) TREWİTHİAN.. harika kokulu, mart gibi açan bir türdür..minyatür tür olduğu için saksı ekimleri için uygundur..genelde her sapta 2 çiçek bulunur..Tanesi 6 liradır..SATILIK SOĞAN ADEDİ: 609- CHEERFULNESS...Çok geç açan kokulu katmerli bir türdür. Tanesi 6 liradır. TAMAMI SATILDI

cheerfulness ile ilgili görsel sonucu


2,3,4,5,6,7 ve 8 nolu nergisler muhtelif tarihlere tescilli olup satın alındığı siteden dolar bazlı fiyatlarını ve özelliklerini görüp okuyabilirsiniz:

https://oldhousegardens.com/display/category/Daffodil?page=2

Tescil tarihlerini, çiçek özelliklerini, çiçek açma tarihlerini, koku derecelerini, yayılış zone'larını ve nadirlik durumlarını görmek için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz:

https://oldhousegardens.com/display/chart/Daffodil


Yorumlar